фрі-файт

Ласкаво просимо у світ сили, мужності та честі, у світ вільного поєдинку. У світ, де всі перемоги починаються з перемоги над власними слабкостями. Це бій – на довжиною у життя!

 

 

Фрі-файт (англ. free-fight – вільний бій) виник у результаті поєднання досвіду багатьох бойових мистецтв світу. Започаткував фрі-файт Андрій Старовойт, він відвідав та навчався у багатьох центрах розвитку бойових мистецтв світу. На цій базі, а також враховуючи умови сучасного життя, і був створений фрі-файт. Він поєднав у собі найбільш ефективні прийоми ведення бою в різних ситуаціях.

Фрі-файт як система бою може бути розглянута як сукупність наступних аспектів:

1. Ідеологічний

2. Спортивний

3. Видовищний

4. Фізкультурно-виховний

5. Бойовий

 

 

 

Ідеологічний аспект

В основі системи бою фрі-файту лежить ідеологія школи „Пересвіт”, ідеологія Перетвореного Світогляду (скорочено – ПереСвіт), яка базується на боротьбі з рабством власного „Я” і трьох людинотворчих Цінностях, які дають розуміння Шляху Воїна школи „Пересвіт”. Це – Три Цінності, для яких потрібно жити, і за які, якщо прийде час, з честю віддати своє життя: Батьки, Батьківщина, Вчитель.  Бойова система фрі-файту – це, перш за все, безкомпромісний поєдинок людини з рабством власних слабкостей, боротьба з вадами власного тіла.

 

Девіз Школи відображає суть Шляху Воїна:

До Бога душу піднімати, йдучи в шаленій боротьбі,

Життя Трьом цінностям віддати, а Честь - залишити собі.

 

 

Спортивний аспект

 Початком зародження фрі-файту вважається 1995 рік, в якому почав свою діяльність спортивний клуб „Пересвіт”, і пізніше, в 1998 році, він був офіційно зареєстрований.

Були створені правила проведення поєдинків, які при мінімальній кількості обмежень дають максимальну свободу дій, видовищність і дозволять спортсменам уникнути травм. Правила забезпечують максимальну об'єктивність при оцінці тих, що змагаються. Враховано різний ступінь підготовки бійців: всі спортсмени поділені на дивізіони Аматор, Еліта і Мастерс. Створені чіткі умови переходу спортсменів у різні дивізіони.

Тренування проходять під керівництвом досвідчених тренерів, штат яких складає вже більше 100 чоловік. На тренуваннях напрацьовується витривалість, нарощується сила, збільшується швидкість і відточується унікальна техніка. Унікальна вона тому, що базується на 15 принципах, опанувавши які, кожен може стати Майстром. Але простим це здається лише на перший погляд…

Науково обґрунтовані методики проведення тренувань дозволяють відвідувати заняття як дітям від шести років, так і чоловікам зрілого віку. У фрі-файті особлива увага приділяється здоров'ю людини, яка тренується. Ми з радістю можемо констатувати, що продукт української культури вперше вийшов за її кордони: у 2006 році Португалія додала фрі-файт до офіційних видів спорту, в процесі переговори з Великобританією, Іспанією, Італією, Францією і низкою інших країн.

На сьогоднішній день осередки Національної Всеукраїнської Федерації фрі-файту працюють в 20-ти областях та в більш ніж 60-ти містах України, щороку відкриваються нові зали, приймаючи і готуючи нових спортсменів. Упродовж усього року проводяться різного роду змагання з фрі-файту як в Україні, так і за її межами.

Видовищний аспект

 

Ще з часів древнього Риму люди вимагали «хліба і видовищ». Бійці стають творцями свого

 

поєдинку, використовуючи комбінації відомих їм прийомів, у їхньому арсеналі удари руками і ногами, коліньми, кидки, больові і задушливі прийоми. Додатковий антураж боям додає яскрава шоу-программа, а також новітні технології при організації кожного шоу.

За час роботи об'єднання „Пересвіт” на території Європи було проведено більше 30-ти подібних шоу, у тому числі шість яскравих турнірів циклу „Зірка Пересвіту”, на яких виступали лише кращі з кращих. З кожним роком Федерація зростає, бійці набираються досвіду, а шоу стають більш насиченими і видовищними. Додайте до всього сказаного містику, яка окутує бої на татамі, адже коріння подвигу одного з славних воїнів, Олександра Пересвіта, сягає епох сивої давнини, часів Куликовськой битви і величних звершень наших пращурів…

Фізкультурно-виховний аспект

Фрі-файт – один із важливих елементів фізичного

 

розвитку, підтримки і відновлення здоров'я людини, розвитку її фізичних можливостей і підвищення духовності.

 

Завдяки тренуванням гармонійно розвиваються всіх три субстанції – фізична, енергетична і духовна.

Виховання починається із звичайної фізичної підготовки, яка поступово переходить в освоєння основ бойового мистецтва. На одне з чільних місць у вихованні за системою Перетвореного Світогляду поставлена відповідальність за свої дії перед Богом, перед суспільством і перед Школою, ідею якої людина приймає і, слідуючи якій, живе.

Під час тренувань учні безперервно отримують знання як фізичного, так і виховного характеру, що грає невід'ємну роль при формуванні здорової, впевненої в собі людини, гідного сина своєї землі.

Одна зі сторін виховання – це відтворення національних традицій всередині колективу і дотримання існуючих традицій і свят. Щорічно святкуються, збираючи в єдине товариське коло як родинні, так і календарні свята. В учнів виникає відчуття єдності один з одним, із Школою і взагалі з духовними традиціями і рідною землею. Фрі-файту навчаються лише чоловіки. Жінки займаються за спеціальною програмою тренувань, яка направлена на розвиток властивих жінці якостей: вправи на розвиток сили і гнучкості, вправи тибетської йоги, шаолінського кунг-фу, тай-дзі-цюань та ін.



 

 

Бойовий аспект

Фрі-файт, окрім спортивної складової, має і прикладний аспект. Досягаючи певного рівня розвитку, учні школи отримують знання, які дозволяють нападати і захищатися в умовах „вулиці”. Один з найвищих рівнів – це система роботи зі зброєю, яка розкривається лише тим, чия свідомість готова до того, щоб використовувати отриманні знання „во благо”.

Складно розкривати глибше цей аспект, оскільки техніка і системи прикладного фрі-файту є своєрідними «ноу-хау».

Окрім описаних аспектів учні з фрі-файту отримують знання по лікуванню і масажу, про правильне харчування, про стосунки чоловіка і жінки та ін.

Історія фрі-файту

Фрі-файт є видом спорту, що започаткований в Україні на базі СК «Пересвіт». Фрі-файт був презентований широким масам у 2001 році, від якого починається його розвиток в Україні та за кордоном.

 

В Україні фрі-файт зустрів значний інтерес. У 2002 році – послідовники фрі-файту для захисту своїх інтересів у відповідності до законодавства України об’єднались у громадську організацію, зареєстровану Мінюстом України як Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнська Федерація фрі-файту та контактних єдиноборств».

За кордоном фрі-файт розвивається Міжнародною федерацією бойових мистецтв «Фрі-файт». Незважаючи на обмежуючі фактори, пов’язані з геополітичним та економічним станом України у світовому співтоваристві, у 2003 році у турнірі з фрі-файту взяли участь представники США, Японії, Італії, Іспанії, Великої Британії. У 2004 році вперше змагання з фрі-файту були проведені закордонними партнерами – у лютому у м. Лейпцигу командна зустріч «Україна - Німеччина». Діяльність Міжнародної Федерації має напрямком входження до складу Генеральної Асоціації Міжнародних спортивних Федерацій та включення фрі-файту до програми Всесвітніх ігор.

Ці передумови, а також напрацьована нормативна база, дали змогу Держкомспорту України 18 листопада 2004 року офіційно визнати фрі-файт як вид спорту. Відповідний наказ Держкомспорту був зареєстрований Мінюстом 8 грудня 200 4року.

Були розроблені пропозиції розрядних нормативів та спортивних звань до Єдиної спортивної класифікації України з видів спорту, положення про категорійність суддів, програма розвитку виду спорту.


У 2004 році заходи з фрі-файту були включені до Єдиного календарного плану спортивних заходів України, відповідно до якого були проведені перші Кубок України з фрі-файту (27-29. 02.2004 року, м. Тернопіль) та Чемпіонат України з фрі-файту (04-06.06.2004року, м. Київ).